LGT Logistics A/S

Orionvej 18
DK-8700 Horsens

Ledelse

John Riis

Managing Director, Denmark

Tel: +45 (0)76 26 44 50

john.riis@lgtlogistics.dk
jörgen-liljeberg

Jørgen Liljeberg

Økonomichef

Tel: +45 76 26 44 48

jorgen.liljeberg@lgtlogistics.dk

Poul Erik Dahl

International Salgschef, CCO

Tel: +45 76 26 44 52

poul.erik.dahl@lgtlogistics.dk
preben-ladekjär

Preben Ladekjær

Trafikchef, Skandinavien

Tel: +45 76 26 44 19

preben.ladekjaer@lgtlogistics.dk
tom-mosegaard

Tom Mosegaard

Trafikchef, Kontinent & UK

Tel: +45 76 26 44 61

tom.mosegaard@lgtlogistics.dk

Jacob Skovby

IT-Chef

Tel: +45 76 26 44 77

jacob.skovby@lgtlogistics.dk

Salg

Poul Erik Dahl

International Salgschef, CCO

Tel: +45 76 26 44 52

poul.erik.dahl@lgtlogistics.dk

Claus Sørensen

Sælger

Tel: +45 76 26 44 54

claus.soerensen@lgtlogistics.dk

Randi Henriksen

Key Account Assistent

Tel: +45 76 26 44 53

randi.henriksen@lgtlogistics.dk

Annette Brigsted

Salgs- og marketingassistent

Tel: +45 76 26 44 15

annette.brigsted@lgtlogistics.dk
anni-spedsbjerg

Anni Spedsbjerg

Salgs- og marketingassistent (På barsel)

Tel: +45 76 26 44 15

anni.spedsbjerg@lgtlogistics.dk

Reception

Rikke Kjærsgaard Hansen

Receptionist

Tel: +45 76 26 44 44

rikke.hansen@lgtlogistics.dk

Norden

preben-ladekjär

Preben Ladekjær

Trafikchef, Skandinavien

Tel: +45 76 26 44 19

preben.ladekjaer@lgtlogistics.dk

Birthe Skov

Norge eksport

Tel: +45 76 26 44 30

birthe.skov@lgtlogistics.dk

Pia Nielsen

Norge eksport & import

Tel: +45 76 26 44 32

pia.nielsen@lgtlogistics.dk

Lolita Lipsane

Assistent eksport

Tel: +45 76 26 44 67

lolita.lipsane@lgtlogistics.dk

Peter Brunse

Indhentning, Norge eksport og import

Tel: +45 76 26 44 31

peter.brunse@lgtlogistics.dk

Inge Lise Ravn

Norge eksport & import

Tel: +45 76 26 44 35

inge.lise.ravn@lgtlogistics.dk

Jette Friis-Jensen

Norge eksport

Tel: +45 76 26 44 57

jette.friis-jensen@lgtlogistics.dk

Liselotte Christensen

Norge

Tel: +45 76 26 44 16

liselotte.christensen@lgtlogistics.dk

Rikke Berg Rasmussen

Elev

Tel: +45 76 26 44 73

Rikke.Berg.Rasmussen@lgtlogistics.dk

Lene Sørensen

Sverige

Tel: +45 76 26 44 37

lene.soerensen@lgtlogistics.dk

Torben Bogh Lorentsen

Finland & Sverige

Tel: +45 76 26 44 36

torben.lorentsen@lgtlogistics.dk

Sebastien Scheer

Elev

Tel: +45 76 26 44 45

sebastien.scheer@lgtlogistics.dk

Danmark

Pernille Løvborg

Danmark (Barsel)

Tel: +45 76 26 45 25

pernille.loevborg@lgtlogistics.dk

Charlotte Høj Jørgensen

Danmark

Tel: +45 76 26 45 21

charlotte.hoej@lgtlogistics.dk

Charlotte Keiser Lindberg

Danmark

Tel: +45 76 26 44 28

charlotte.lindberg@lgtlogistics.dk
henriette-ruhe

Henriette Ruhe

Danmark

Tel: +45 76 26 44 26

henriette.ruhe@lgtlogistics.dk
flemming

Flemming Klærke Andersen

Tel: +45 76 26 44 74

flemming.andersen@lgtlogistics.dk

Indhentning

Peter Brunse

Indhentning, Norge eksport og import

Tel: +45 76 26 44 31

peter.brunse@lgtlogistics.dk

Michael Wulff

Indenrigs kørselsdisponent

Tel: +45 76 26 44 21

michael.wulff@lgtlogistics.dk

Kontinentet

tom-mosegaard

Tom Mosegaard

Trafikchef, Kontinent & UK

Tel: +45 76 26 44 61

tom.mosegaard@lgtlogistics.dk

Sanne Rasmussen

Frankrig

Tel: +45 76 26 45 10

sanne.rasmussen@lgtlogistics.dk

Helen Nielsen

Assistent eksport Frankrig

Tel: +45 76 26 44 34

helen.nielsen@lgtlogistics.dk

Indra Østergaard

Assistent eksport

Tel: +45 76 26 44 55

indra.oestergaard@lgtlogistics.dk

Kristina Hoch Davidsen

Benelux og Tyskland

Tel: +45 76 26 45 12

kristina.davidsen@lgtlogistics.dk

Tina Madsen

Schweiz & Frankrig

Tel: +45 76 26 44 56

tina.madsen@lgtlogistics.dk

Thomas Morgenstern Jensen

Østrig, Storbritannien & Irland

Tel: +45 76 26 45 30

thomas.jensen@lgtlogistics.dk

Morten Fredslund

Import kontinent, eksport Italien

Tel: +45 76 26 44 33

morten.fredslund@lgtlogistics.dk

Linda Skjæveland

Import assistent

Tel: +45 76 26 45 20

linda.skjaeveland@lgtlogistics.dk

Jeppe Frik

Østeuropa & Baltikum

Tel: +45 76 26 44 17

jeppe.frik@lgtlogistics.dk

Nikolaj Højbjerg

Elev

Tel: +45 76 26 44 72

nikolaj.hoejbjerg@lgtlogistics.dk

England & Irland

Thomas Morgenstern Jensen

Østrig, Storbritannien & Irland

Tel: +45 76 26 45 30

thomas.jensen@lgtlogistics.dk

Logistikløsninger

Gitte Kjær Mosegaard

Logistikkoordinator

Tel: +45 76 26 45 34

gitte.mosegaard@lgtlogistics.dk
truelsen

Stine P. Truelsen

Logistikkoordinator

Tel: +45 76 26 44 20

stine.p.truelsen@lgtlogistics.dk

Morten Løvborg

Terminalchef

Tel: +45 76 26 79 04

morten.lovborg@lgtlogistics.dk

Arne Ulriksen

Lagerforvalter, Nordgående trafik

Tel: +45 76 26 75 53

arne.ulriksen@lgtlogistics.dk

Heine Lindberg Poulsen

Lagerforvalter, Sydgående trafik

Tel: +45 76 26 75 52

heine.poulsen@lgtlogistics.dk

IT-afdelingen

Jacob Skovby

IT-Chef

Tel: +45 76 26 44 77

jacob.skovby@lgtlogistics.dk

Dennis Gaardsted

IT-Administrator

Tel: +45 76 26 44 76

dennis.gaardsted@lgtlogistics.dk

Desirée Slothus Pedersen

IT- BI

Tel: +45 76 26 44 29

desiree.pedersen@lgtlogistics.dk

Administration

jörgen-liljeberg

Jørgen Liljeberg

Økonomichef

Tel: +45 76 26 44 48

jorgen.liljeberg@lgtlogistics.dk

Jeanette Thaysen

Regnskabschef

Tel: +45 76 26 44 12

jeanette.thaysen@lgtlogistics.dk

Anette Broe Pedersen

Bogholder

Tel: +45 76 26 44 22

anette.pedersen@lgtlogistics.dk

Tanja Bendixen

Kreditor bogholder

Tel: +45 76 26 45 26

tanja.bendixen@lgtlogistics.dk

Aira Jakoba

Økonomiassistent

Tel: +45 76 26 44 14

aira.jakoba@lgtlogistics.dk
mathi

Kent Mathiassen

Skadesbehandling / Claims

Tel: +45 76 26 44 85

kent.mathiassen@lgtlogistics.dk skader@lgtlogistics.dk

Malene Appleyard

Økonomiassistent

Tel: +45 76 26 44 18

malene.appleyard@lgtlogistics.dk

Maria Smidstrup

Økonomielev

Tel: +45 76 26 44 81

maria.smidstrup@lgtlogistics.dk